KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 9038330
nr 903 8330
Ragnar Sandberg
(1902-1972), Sverige
Färgkrita, Ragnar Sandberg (1902-1972), vilande man, signerad. -34, motivet: 27x37
Kondition: med dedikation
Ragnar Sandberg, svensk målare och grafiker född 1902, död 1972.
måndag 28 juli 2014
kl 20:42:31
Ragnar Sandberg
Läs mer om Ragnar Sandberg